Sari la conținut

Germania, culturist de 37 de ani moare la doar câteva ore după ce a participat la un turneu

31/05/2022 15:36 - ACTUALIZAT 10/11/2022 16:06
Paul Poloczek culturist mort în Germania

Știri Germania – Culturist mort în Germania – Culturistul Paul Poloczek a murit la vârsta de 37 de ani. Cauzele morții acestui sportiv sunt necunoscute.

Culturist mort în Germania

Paul Poloczek tocmai a participat la un turneu de culturism în Germania
Culturistul Paul Poloczek a murit la vârsta de 37 de ani, la doar câteva ore după ce a părăsit un turneu de culturism din Germania.

Moartea acestui sportiv este înconjurată de mister și pentru moment nu au fost dezvăluite cauzele morții sale. Potrivit rnd.de, ar fi fost vorba de un atac de cord.

Copil de 12 ani, moare la două zile după vaccinare în Germania

Campionatele Mondiale din Germania

Paul Poloczek a fost văzut ultima dată participând la Campionatele Mondiale NPC din Germania, un turneu binecunoscut de culturism. Soția lui a împărtășit un mesaj sfâșietor pe contul său de Instagram luându-și rămas bun de la el: „Culturismul a fost viața ta . Nu te uităm, trăiești în inimile noastre. Te vom iubi pentru totdeauna”.

Paul Poloczek a început culturismul la vârsta de 16 ani

Născut în Polonia, a venit în Germania cu familia din Silezia la vârsta de patru ani. Poloczek a intrat în lumea culturismului la vârsta de 16 ani. Doar un an mai târziu, a câștigat prima competiție la vârsta de 17 ani , iar în 2012 a ajuns pe locul al doilea în Campionatul Germaniei la categoria supergrea, potrivit The Sun.

Pasiunea pentru culturism l-a însoțit de-a lungul vieții. În anul 2017 a câștigat turneul Arnold Classic Amateur din Ohio, SUA.

Poloczek însuși conducea o sală de sport în Öhringen, lângă Heilbronn. Lasă în urmă soția și o fiică.

Germania: Majoritatea persoanelor infectate după vaccinare au fost imunizate cu Johnson&Johnson. Experții cer rapel cu un ser ARNm

surse: rnd.de , ziarulromanesc.de