Sari la conținut

Orori descoperite în apartamentul unui angajat de spital! A furat părți de cadavre și le-a mâncat

Etichete:
24/06/2026 11:06 - ACTUALIZAT 24/06/2026 11:18
angajat spital cadavre furate

Descoperire de coșmar: un angajat al unui spital a fost arestat după ce polițiștii au descoperit în locuința sa rămășițe umane care au lăsat fără cuvinte până și anchetatorii experimentați. Descoperirea macabră scoate la iveală detalii greu de imaginat despre o obsesie pe care bărbatul nu ar fi ascuns-o nici măcar în fața familiei și a prietenilor. În centrul anchetei se află un brancardier în vârstă de 30 de ani, care a făcut mărturisiri tulburătoare în timpul interogatoriilor. Autoritățile încearcă acum să stabilească exact proveniența tuturor rămășițelor găsite și amploarea faptelor investigate.

Mărturisiri care au îngrozit anchetatorii

Poliția din Budapesta a descins în locuința bărbatului și a făcut o descoperire de coșmar. Potrivit informațiilor apărute în presa germană, anchetatorii au găsit oase umane, o parte completă de gambă, dosul unei mâini, mai multe cranii și chiar o față umană conservată.

Confruntat cu probele găsite în apartament, bărbatul ar fi recunoscut că are o atracție obsesivă față de părțile corpului uman. Mai mult, în timpul audierilor, acesta a declarat că o parte dintre rămășițele descoperite proveneau din spitalul în care lucra.

Potrivit anchetatorilor, suspectul a făcut o mărturisire și mai tulburătoare: a recunoscut că a gătit unele dintre aceste rămășițe și apoi le-a consumat. Informația a amplificat șocul provocat de acest caz, care a devenit rapid unul dintre cele mai discutate subiecte din presa maghiară și internațională.
Citiți și: „Avea benzină și o brichetă.” Luarea de ostatici în primărie

Rămășițe dezgropate din cimitire

În declarațiile sale, bărbatul le-a spus polițiștilor că nu s-a limitat la ceea ce ar fi obținut din mediul spitalicesc. Acesta a susținut că a dezgropat și alte părți de cadavre din cimitire aflate atât în Ungaria, cât și în Slovacia vecină.

Autoritățile au precizat că suspectul își fotografia întreaga „colecție”, iar imaginile au fost ridicate în timpul percheziției. Potrivit informațiilor din anchetă, pasiunea sa morbidă nu era un secret bine ascuns, existând persoane din cercul său apropiat care știau despre această obsesie.

Bărbatul a fost arestat pe 17 iunie și se află în prezent sub supraveghere judiciară. Procurorii și poliția continuă investigațiile pentru a clarifica toate circumstanțele cazului și proveniența exactă a rămășițelor umane descoperite, relatează BILD.

În acest moment, autoritățile din Ungaria efectuează cercetări pentru suspiciunea de profanare a cadavrelor și tulburare a liniștii morților, urmând să stabilească dacă în dosar pot apărea și alte acuzații pe măsură ce ancheta avansează.