Sari la conținut

Se caută electroinstalatori pentru sudul Germaniei, experiență minim 2 ani, contract pe timp nedeterminat

14/03/2017 09:27 - ACTUALIZAT 23/11/2023 11:14

Se caută electroinstalatori. Firma de intermediere și plasare a forței de muncă „Von Caprivi GmbH” este o firmă de tradiție, aflându-se printre liderii din domeniu în Germania. De la întreprinzători mici și mijlocii și până la corporații internaționale, clienții firmei de intermediere se bazează pe seriozitatea de care dă dovadă de mulți ani.

Electrician at work

Von Caprivi caută acum electroinstalatori pentru o echipă din sudul Germaniei. Plata este de până la 13,10 Euro Brutto/oră + 6,20 Euro Netto Auslöse/oră.

Responsabilități:
– Neu- und Altbau (Sanierung)
– Montaj panouri fotovoltaice
– Instalații electrice generale
– Crearea de instalații conform normelor VDE și al planului
– Reparații și mentenanță
– Preluarea de clienți în funcție de calificare (?)

Cerințe:
– Calificare în meseria de electroinstalator
– Experiență în domeniu de minim 2 ani
– Flexibilitate, disponibilitate de a călători în întreaga țară
– Carnet de conducere cat. B și propria mașină – avantaj, dar nu obligatoriu
– Capacitatea de a lucra independent
– Persoană de încredere

Oferim:
– Angajamentul e recompensat cu un salariu peste mediu
– Contract pe durată nedeterminată
– Cazare și transportul cu trenul, asigurate la locul unde sunt solicitate serviciile angajatului
– Consiliere și suport chiar și în afara orelor de program, datorită echipei dedicate, care vă stă oricând la dispoziție

Mai multe detalii și date de contact în pliantul de mai jos

von caprivi.indd

Locuri de muncă vacante pentru români în Germania: Mecanic de instalații

Germania, 30 de locuri de muncă în domeniul gastronomic, salarii de 1500 de euro